Грін-контракт


У туристів, які бажають придбати нерухомість в Єгипті виникає питання про грін-контракт і його значення. Грін-контракт є офіційним державним документом , що підтверджує наявність права власності на нерухомість в Єгипті. Маючи його, можна не турбуватися про посягання третіх осіб на право власності на нерухоме майно.
У придбанні грін-контракту існують деталі. Спочатку Вам доведеться виписати довіреність в Шараакарі (нотаріальній конторі) для адвоката, який і займеться оформленням грін-контракту. У Єгипті його оформляти можуть тільки адвокати, а не покупці. Після того як довіреність буде виписана, адвокат приступає до своєї безпосередньої роботи.
Грін-контракт оформляється не більше, ніж на два об’єкти нерухомості. Площа кожного з таких об’єктів не повинна перевищувати 400 кв. м., загальна площа двох об’єктів не може перевищити 800 кв. м.
Розглянемо наступну ситуацію: Вами придбані два будинки, площа кожного з них не може перевищувати, як ми вже зазначали, 400 кв. м. Якщо норми площі дотримані, у Вас є можливість оформити грін-контракт. Але у випадку, якщо Ви захочете придбати до наявних будинків, наприклад, ще квартиру, то оформити грін-контракт на неї вже не вийде, оскільки Ви – власник вже двох об’єктів нерухомості загальною площею 800 кв.м., і на них грін-контракт оформлено.
Ви, звичайно, можете купувати більшу кількість будинків, квартир або вілл, зможете навіть пройти реєстрацію купівлі в суді, але оформити грін-контракт вже не вийде (зважаючи наявних об’єктів нерухомості загальною площею 800 кв. М.).
Повернемося до процедури оформлення. Адвокат, отримавши довіреність, проводить збір всіх необхідних документів та реєструє їх в нотаріальній конторі. За реєстрацію доведеться заплатити, виходячи з вартості: 500 єгипетських фунтів за кожні 100 кв.м. житлової площі. Якщо Ви володієте будинком або квартирою з житловою площею менше 100 кв.м., то розмір оплати складе 500 фунтів. Якщо житлова площа перевищує розмір в 100 кв. м., тоді треба буде розлучитися з 1000 єгипетських фунтів. Нагадаємо, всі ці оплати проводяться за оформлення документів в шараакарі.
Після цього документи повинні бути зареєстровані в кадастрової інспекції. Це оформлення обійдеться від 200 до 400 фунтів, і цим займається адвокат. Потім документи пересилають назад в нотаріальну контору, а звідти вони відправляються в столицю – Каїр. Там вони можуть перебувати від 4 місяців до 1 року. Коли документи повернуться назад, треба запастися терпінням: ще близько 2 тижнів проходить заключний етап оформлення. В результаті Ви отримаєте копію грін-контракту (його оригінал залишається в Каїрі).
Процес оформлення грін-контракту у адвоката залежить безпосередньо від площі нерухомості, до 200 кв.м. – 1500 $, понад 200 кв.м. – Вартість до 3000 $.
Переваги грін-контракту. Він є документом, що підтверджує Ваше незаперечне володіння нерухомістю, її ніхто не зможе привласнити, навіть у випадку, якщо зміниться законодавство країни.
Маючи грін-контракт, Ви отримуєте візу на більш тривалий термін або на продовження терміну наявної візи. Крім цього грін-контракт надає іноземним громадянам право оформляти кредит в єгипетських банках.
Важливо: якщо Вами придбана нерухомість вже з грін-контрактом, то доведеться почекати в цілому 5 років з моменту його видачі попередньому власникові. Наприклад, якщо куплена вілла з грін-контрактом, виданим 3 роки тому, то доведеться чекати ще 2 роки, перш ніж оформити такий документ на себе.

Зразок грін контракту ви можете подивитися тут ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *