Президент Єгипту пообіцяв підтримати працівників туріндустрії країни.

111

«Вогні Шарм-ель-Шейха і Хургади не згаснуть, поки ми тут. Ми підтримаємо їх у сформованій ситуації », – розповів єгипетський лідер репортерам. За даними влади, відмова Росії і Великобританії від польотів в цю країну коштуватиме бюджету 280 000 000 доларів щомісяця.

Для Єгипту туризм – важливе джерело доходів. Його валютний резерв значно знизився після революції 2011 року, яка змусила багаторічного диктатора Хосні Мубарака зректися влади. У 2014 році країну відвідали 10 мільйонів туристів, у той час як до революції, в 2010 році – 14,7 мільйона. Влада сподівалася на новий постреволюційний рекорд, але їх плани порушила загибель російського лайнера Airbus А321 в небі над Синайським півостровом.

6 листопада російським авіакомпаніям тимчасово заборонили здійснювати повітряні перевезення (у тому числі комерційні) в Єгипет. Двома днями раніше аналогічне рішення ухвалила влада Великобританії.

Airbus A321 «Когалимавіа», що летів з Шарм-ель-Шейха в Санкт-Петербург, розбився 31 жовтня. Загинули 217 пасажирів (у тому числі 214 росіян, включаючи 25 дітей) і 7 членів екіпажу. Причини падіння лайнера досі не встановлені, ведеться розслідування, проте розглядаються всі версії, включаючи теракт.