Таукіль


taykil-2

Таукіль – головний документ при здійсненні операцій або передачі у спадщину нерухомості в Єгипті, він визначає передачу всіх прав на об’єкт. Після розрахунку покупець нерухомості повинен отримати від продавця цей документ. Підстави передачі і сума здійснюваної операції в документі не вказуються.
Таукіль – це свого роду генеральна довіреність, яку не можна відкликати, документ, що підтверджує перехід права власності до покупця. У ньому точними формулюваннями прописується передача всього обсягу прав на житлове приміщення з усіма юридичними гарантіями.
Таукіль має строго певну форму і графи для заповнення, в які вносяться всі дані про угоду, інформація про колишніх і нинішніх власників об’єкта нерухомості. Внести за бажанням іншу інформацію, ніж передбачену формою, не можна.
Весь документ має бути складений тільки на арабській мові, навіть його переклад не має ніякої юридичної сили. Складання і завірення документа відбувається в Шараа Акарі (нотаріальній конторі), там же сторона – власник нерухомості проставляє підпис на папері, покупцеві при цьому бути присутнім не обов’язково. Ніякої додаткової реєстрації Таукіль після цього не потрібно. У Єгипті правом розпоряджатися майном володіє тільки власник, або його довірена особа, довіреність видається нотаріальною конторою, і в ній чітко повинні бути прописані повноваження такого уповноваженої особи.
У нотаріальній конторі можна отримати і належно завірений дублікат Таукіль, якщо оригінал був загублений. Вся інформація про видані Таукіль зберігається в державних архівах необмежений термін. Якщо Таукіль втрачений, ніякі треті особи не зможуть ним скористатися – у ньому точно вказано власник майна та його повноваження, і тільки у нього є право ним розпоряджатися.
У разі перепродажу нерухомості, весь перелік власників повинен бути вказаний в Таукіль. Коли реалізовується вторинна нерухомість, оригінали та копії всіх Таукіль додаються. Таким чином, при проведенні операції з продажу майна його власник повинен мати з собою свідоцтво про право власності на землю, на якій ведеться будівництво (якщо об’єкт є первинним) і все Тауку від попередніх власників, якщо продається вторинне житло.
Документ означає повну оплату вартості майна в угоді, бо видається він після дозволу всіх фінансових питань з оплати та передачі (перерахування) грошей. Якщо квартира або будинок купується в розстрочку, Таукіль видається тільки після внесення грошових коштів у повному обсязі, передбаченому договором. Таукіль може бути пред’явлений до органів влади для підтвердження факту володіння майном з метою продовження візи.
Його дія не може бути припинено та анульовано, він не може бути відкликаний, колишньому власнику або забудовнику в нього не можна внести зміни. Таукіль не можна оскаржити, можуть виникнути деякі питання в разі смерті колишнього власника, але якщо на руках є завірений договір купівлі-продажу, то побоюватися нічого, головне, не передавайте дані документів, отримані при реєстрації або їх копії стороннім людям, у тому числі і колишньому власнику.
Таукіль означає реєстрацію права власності на нерухомість. Для повного оформлення права власності необхідно зареєструвати договір купівлі-продажу в суді Єгипту або оформити грін-карту на будинок, віллу або квартиру з внесенням всіх необхідних і повних даних про власника до Єдиного державного реєстру Арабської Республіки Єгипет.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *